Sirke cilde iyi gelir mi?

Sponsorlu Reklamlar

sirke cilt bakımı nasıl yapılır sirke ile cilt bakımı yapılır mı sirkeli bakım

Cildinizi eski sağlığına ve güzelliğine kavuşturmak istiyor ve bunun için kendinize farklı yöntemler mi arıyorsunuz? O halde sizler için sunduğumuz özel tüyolara mutlaka yakından bir göz atmalısınız. Büyük paralar ödemeden, kısa bir süre içerisinde cildinizi daha sağlıklı bir yapıya kavuşturabilecek ve cildinizin yeni yapısıyla rahatlıkla fark yaratabileceksiniz. Sağlıklı ve güzel bir cilt için en özel yöntemler sizlerle…

sirke cilt bakımı nasıl yapılır

Uzmanlar, bal ve yoğurdun aksine sirke kullanımının daha fazla yararı olduğunu belirtiyor. Siz de ışıl ışıl parlayan ve her zaman bakımlı bir cildiniz olmasını istiyorsanız, bir çay kaşığı sirkeyi dinlenmiş şişe suyuna ilave edin ve yüzünüzü öyle yıkayın. Ayrıca banyo suyuna 3-4 yemek kaşığı sirke döküp içinde 10 veya 15 dakika kaldığınızda bedeniniz canlanır.

Sirke ile yapılan bakımın diğer yararları ise şöyle sıralanabilir: Küçük kılcal damarlar içindeki kan dolaşımını hızlandırıp cildi nemlendirir. Antiseptik özelliği nedeniyle enfeksiyona neden olan bakteri, virüs veya mayaların hızla çoğalmasını engeller. Cilt yüzeyindeki aşırı yağlı bezeleri azaltır. Pullanma veya soyulma sorunlarına karşı etkilidir. Cildin ph seviyesini düzenler.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.